KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14109196
nr 1410 9196
Leonard Wiedh
(1866-1938), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -52,
Olja på duk, 75x120 cm, yttermått inklusive ram: 84x130 cm
Leonard Wiedh, svensk målare född 1866, död 1938.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 augusti 2021
kl 19:29:39
3/8 13:18:03
100 kr
8/8 07:28:09